sadsad x
asdasd
Toplam 80 ürün görüntüleniyor.

Çocuk Soket Çorap

Ayak bileğinin biraz üzerinde biten soket çorap, çocuk çorapları içinde en sık tercih edilen türlerin başında geliyor. Günlük yaşamda çocuklar için sıklıkla satın alınan soket çoraplar, farklı tasarımları sayesinde beğeniyle kullanılıyor. Üzerine çeşitli baskılar bulunan çocuk soket çorap türlerinin birbirinden farklı eğlenceli, renkli ve canlı desenleri piyasaya sunuluyor. Çocuklar çoğunlukla desenli soket çorap modellerini seviyor.

Soket Çorapların Tercih Sebebi Nedir?

Soket çoraplar, yaz - kış dört mevsim boyunca her zaman kullanılıyor. Yazlık soket çoraplar, pamuklu ve ince yapıda olduğu için terleme oranını en aza indiriyor. Kışlık soket çoraplar ise soğuk havalarda ayakları sıcak tutmak için çok daha kalın üretiliyor.

Küçüklerin ayak numaraları devamlı büyüdüğü ve ürün ekonomik bir seçenek olduğu için soket çoraplar sık sık ve yedekli olarak satın alınıyor. Ayrıca çocuklar çok fazla soket çorap kullandığı için bu çoraplardan bol miktarda kullanılıyor. Pantolon, eşofman ve pijama gibi hemen hemen her gün giyilen çocuk kıyafetlerinin altında, bazen de külotlu çorapların üzerinde kullanılan çocuk soket çorapları, sıklıkla tercih ediliyor. Kolayca giyilip çıkarılabilen ve kolay yıkanıp kurutulan çocuk soketleri, gün içinde en az bir ya da daha fazla kez yenilenerek giyiliyor. Yeni bir ayakkabı alındığında ayakkabının çocukların ayağını yara yapmasını önlemek için de soket çoraplardan yararlanılıyor. Okulda, sporda, seyahatte ve misafirlikte çocukların yedek soket çorapları aileler tarafından hazır bulunduruluyor. Çocuklar gün içinde çok aktif olduklarından ve ne ile karşılaşacağı bilinmediğinden ebeveynler tarafından yedek temiz soket çorap taşınmasına büyük önem veriliyor. Böylece ihtiyaç duyulduğunda çoraplar hemen yenileniyor. Kullanım frekansı çok sık ve geniş olan bu ürün bu nedenle sıklıkla satın alıyor.

En Çok Tercih Edilen Soket Çorap Modelleri Nelerdir?

Günümüzde özel karakterli veya çizgi film kahramanlarının görselleri olan soket çoraplar, özellikle çocukların tercinde önemli bir yer taşıyor. Çocuk çorabı desenleri içinde kız çocukları özellikle pembe renkli çiçekli, sempatik hayvan figürlü, yıldızlı ayrıca simli ve parlak modelleri beğeniyor. Kenarı dantelli, taşlı, ponponlu kız çocuk soket çorap modelleri, minikler tarafından çok seviliyor.

Erkek çocukları ise sevdiği çizgi ve animasyon karakterlerini ayağında görmek istiyor. Erkekler ayrıca araba, uçak vb. araç ve çeşitli hayvan figürlerini seviyor. Erkek çocuk soket çorap modelleri, mavi, lacivert, siyah, kahverengi gibi erkeklerin ağırlıklı olarak seçtiği renklerin yanı sıra canlı tonlarda zengin renk alternatifleri ile sunuyor. Erkek çocuk çorap modelleri ve renkleri arasında, düz ve çizgili olan mavi ve bordo soket çorap alternatifleri kıyafetler ile daha rahat kombinleniyor. Erkek çocuk soket çorabı için ebeveynler klasik modellerin yanı sıra son trend ürünleri de seçiyor.

Çocuklar için Soket Çorap Alınırken Nelere Önem Vermek Gerekiyor?

Kız ve erkek çocuk çorap modelleri için çoğunlukla ayak numarasına uyumlu, giyildiği zaman hiçbir şekilde ayağa rahatsızlık vermeyen yani lastiği ile ayak bileğini sıkmayan, sıklığı nedeni ile ayağı acıtmayan, kaşıntı ve alerjiye sebep olmayan soket çorapların alınması öneriliyor. Naylon ve sentetik gibi yapay malzemelerden üretilmeyen pamuk, bambu gibi sağlıklı malzemelerden üretilen, solmayan, çekmeyen, çabuk aşınmayan ve yıpranmayan ürünlerin alımı tavsiye ediliyor. Penti soket çorap gibi güvenilir markalar, sahip olduğu kalite nedeniyle ebeveynler tarafından güvenle tercih ediliyor.

Çorap satın alırken küçüklerin tercihlerini de göz önünde bulundurulması gerekiyor. coraptoptancisi.com üzerindeki renk renk, desen desen tasarımlara sahip çocuk çorap modelleri arasından dilediğinizi seçip hemen alışverişe başlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.