sadsad x
asdasd
Çorap Boyama Nasıl Yapılır?
Çorap Boyama Nasıl Yapılır?
24 Mart 2022

Çorap Nasıl Boyanır?

Evde çorap boyama nasıl yapılır konusu birçok insan tarafından merak edilip arama motorlarında aratılmaktadır. Bu yazımızda, evinizde çoraplarınızı nasıl boyayacağınızı kısaca anlatacağız.

Öncelikle, bir kasenin içerisini soğuk su ile doldurun. Çoraplarınızı üç dakika kadar soğuk suyun içerisinde beklettikten sonra çoraplarınızı kasenin içerisinden çıkartarak suyunu tüm kuvvetinizle sıkın.

Çıkardığınız çoraplarınızı paket lastiği ya da tokalarınız ile birkaç yerinden bağlayın.

 Çorap Boyama Nasıl Yapılır?

Daha sonra aşağıdaki üç yöntemden birisini seçerek çoraplarınızı boyayabilirsiniz.

Birinci yöntem: Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra bir kasenin içerisine sıcak su ekleyin. Sıcak suyun içerisine boyanın daha iyi tutması için biraz tuz döküp ardından kumaş boyasını ilave edin. Çorapları içerisinde 10-15 dakika kadar bekletin.

İkinci yöntem: Açık havadaysanız ve hava güneşliyse paket lastiği ile bağlamış olduğunuz çoraplarınızın üzerine, içerisine tuz eklenmiş kumaş boyasını yavaş yavaş ilave edin ve güneşin altında çoraplarınızı 2 saat bekletin.

Bu iki yöntemden birisini denedikten çoraplarınızı çamaşır makinesinde kısa programda yıkayın. Dilerseniz yumuşatıcı kısmına renk sabitleyici ekleyebilirsiniz.

Üçüncü yöntem: Bu yöntemde boyamak istediğiniz çorabınızı çamaşır makinesini kullanarak boyayabilirsiniz. Bunun için sıcak su dolu bir kabın içerisine toz kumaş boyası, tuz ve sirke ekleyin. Çorabınızı 15 dakika kısa programda yıkadıktan sonra makineden çıkartmadan üzerine hazırladığınız karışımı ekleyin. Makinenizin yumuşatıcı bölümüne renk sabitleyici ekledikten sonra kıyafetinizi 80-90 derecede tekrardan yıkayın.

Artık renkli çoraplarınız kullanıma hazır!

Çorap Nasıl Boyanır?

Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır?

Kumaş boyasını eskiyen kıyafetlerinizi yenilemek ya da kıyafetleriniz üzerinde değişiklikler yapmak için kullanabilirsiniz. Kumaş boyaları birçok farklı kumaş türü için uygundur.

Kumaş boyasını kullanmak oldukça basittir. Boyama sırasında bir adet kumaş boyasına, kase ya da kovaya, renk sabitleyiciye ve çamaşır makinesine ihtiyacınız olacaktır.

Kumaş Boyası Nerede Satılır?

Kumaş boyalarının birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Kumaş boyalarını sprey, sıvı ya da toz halinde satın alabilirsiniz.

Kumaş boyalarını birçok farklı yerden tedarik edebilirsiniz. Kumaş boyalarını e-ticaret alışveriş sitelerinden, kırtasiyelerden, marketlerden ya da yapı market mağazalarından kolayca bulabilirsiniz. 

Kumaş boyası alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de eğer kumaş boyasına alerjiniz var ise organik kumaş boyası almaya özen gösterebilirsiniz.

Kumaş Boyası Fiyatları

Kumaş boyası fiyatları, boyanın gramajına ve türüne göre farklılık göstermektedir.

Toz kumaş boyaları 7 Türk Lirası’ndan, sprey kumaş boyaları 19 Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

 

Çorap boyamak için malzemem yok, vaktim yok, enerjim yok diyorsanız renk renk, desenli çorap ve desen baskılı çoraplarımızın yer aldığı renkli çorap kategorimize de göz atabilirsiniz!

Renkli Çorap

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.